Olej na plátně, 50x70 cm. Signováno vlevo dole Foltýn K 24. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem a prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc. Vzadu štítek z výstavy Východoslovenské galerie v Košicích 23.6. - 9.10. 2022.
Nejdelší strana: 82 cm
Předložené dílo Františka Foltýna zobrazuje pohled na městskou periferii pojednanou pomocí osobitého rukopisu redukovaného na základní linie a plochy. Křivka cesty je vedená od prvního plánu do hloubky výjevu, kde je zobrazeno město, v jehož pozadí vidíme kopce. Barevná paleta harmonicky pojednává syté odstíny zelené, žluté a červené barvy doplněné o tlumené modré tóny. Jedná se o bezpochyby kvalitní ukázku tvorby Františka Foltýna, která je skvělou investicí do domácího moderního umění.
o autorovi: 1891 - 1976
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 100 000 Kč.