Antonín Augusta - Krajina pod horami

Olej na plátně, 38x48 cm. Signováno vpravo dole A. Augusta. Rámováno.

Nejdelší strana: 53 cm

Tato krásná krajina z podhorské oblasti od Antonína Augusty zaujme svou realistickou lehce zastřenou paletou a velmi atraktivním rukopisným podáním. V kompozici, kterou malíř spontánně utvářel na principu zlatého řezu, je cítit přímý vztah k zobrazovanému místu i neškolená pozornost k bohatosti přírody. Výraznou kvalitu obrazu představuje i mírně skvrnitý rukopis, který perfektně vyhovuje charakteru zvoleného výjevu se všemi jeho součástmi. Prací s odstupněním barev Augusta dosáhl přesvědčivého ztvárnění plasticity stromů i prostorové hloubky. Antonín Augusta se tímto dílem zařazuje mezi ty české krajináře, v jejichž díle je patrný cit pro nezkalenou přirozenost přírody vyjádřenou bytostně malířskými prostředky. Výtvarná i sběratelská hodnota díla je nesporná.

o autorovi: 1891 - 1940

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 40 000 Kč.

123447. Krajina pod horami
Zbývá:9 dnů, 6 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:46:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč