Olej na sololitu, 39x36 cm. Signováno vpravo dole V. Kiml. Rámováno.
Pozn.: Dílo získal původní majitel přímo od autora.
Nejdelší strana: 48 cm
Na předloženém díle Václav Kiml představuje svůj osobitý malířský projev v pohledu na Mochov. Kiml zde krajinu uchopuje zcela novým způsobem. Abstrahuje ji a redukuje na ty nejjednodušší formy a malířské znaky, které k divákovi hovoří jazykem citovosti tvaru a barvy. Krajina tak získává novou hodnotu zprostředkovatele subjektivního vidění skutečnosti, ve které se projevuje Kimlova umělecká osobnost. Autorův rukopisný přednes je neškolený a ponechává si charakter spontánního kladení barev na podložku. Atmosféře obrazu přispívá i barevnost s převahou okrů, kterou poeticky ozvláštňuje detail růžového mráčku. Obraz zastupuje velmi poutavou ukázku vysoce ceněného díla Václava Kimla, jehož práce jsou zastoupeny i ve sbírkách Národní galerie.
o autorovi: 1928 - 2001
Malíř. grafik a restaurátor. Ve své tvorbě používal klasickou olejomalbu, kombinované techniky a v grafice suchou jehlu. Proslavil se zejména svými enkaustikami na plátně a sololitu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 250 000 Kč.