Albert Sohie - Portugalský motiv z oblasti De la Rosa

Nejdelší strana: 215 cm

Olej na plátně, 118x166 cm. Nesignováno, přípis na zadní straně rámu. Obraz byl vystaven na pařížském Salonu v Grand Palais v r. 1901 včetně tohoto bohatě zdobeného rámu.

Belgický malíř Albert Sohie na tomto plátně představuje krajinu ze známé portugalské oblasti s korytem řeky, které se táhne volnou přírodou. Obrazová skladba je komponována na zlatý řez, kde ji akcentuje skupina stromů. Výraznou linii vytváří břeh, jehož vyvýšená koruna se táhne v mírné diagonále směrem k horizontu. Autor se zde hlásí k přímému kontaktu s přírodou a k věrnému zachycení její příznačnosti, jak je to patrné z harmonické, střízlivé a realisticky přesvědčivé barevnosti i z práce s vyjádřením hloubky prostoru. Jedinečnou atmosféru obrazu dodává kontrast odstíněné krajiny a prosvětleného nebe s efektním přechodem odstínů i vyjádření pokojného plynutí říčního toku. Z malby celkově vyzařuje klid a tichá velikost. Díla Alberta Sohie bytostně patří k tradici evropského krajinářství a jsou vysoce ceněna v celoevropském kontextu. Předložený krajinný výjev velmi vhodně doplňuje originální rám.

o autorovi: 1873 - 1927
Belgický malíř

top velký formát
Albert Sohie
123403. Portugalský motiv z oblasti De la Rosa
Zbývá:10 dnů, 14 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:02:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:11 000 Kč