středoevropský malíř přelomu 19. a 20. stol. - Dáma s kloboukem

Olej na plátně, 82x66 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 107 cm

Díváme se na olejomalbu od středoevropského malíře přelomu 19. a 20. století zobrazující portrét mladé dámy. Žena je oblečena do dobového oděvu působícího neobyčejně silným dojmem. Autorovi se bezpochyby podařilo vystihnout hlubokou míru psychologizace zobrazené postavy, kterou sledujeme ve výrazných rysech obličeje a pohledu vedeného na pravou stanu kompozice, mimo divákovu osu. Pomocí svižného rukopisu malíř rychle nanáší barvu na plochu a vytváří dynamiku prostoru. Na pozadí plně ponořeného do stínu se jasně vymezuje něžná pleť modelky a výrazné tóny květin lemujících její klobouk. Mistrovský rukopis a hluboce promyšlená kompozice tvoří toto dílo jednoznačně kvalitní ukázkou portrétní malby, která nesmí uniknout pozornosti současného sběratele.

vydraženo top
středoevropský malíř přelomu 19. a 20. stol.
123405. Dáma s kloboukem
Dražba ukončena:25.09.2024 20:12:39
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:20 000 Kč