Jakub Obrovský - U splavu

Nejdelší strana: 157 cm

Olej na plátně, rozměry malby 98 x 139 cm, celkové rozměry s rámem 116 x 157 cm. Nesignováno, rámováno.

Poznámka: Na rubu číslo pozůstalostního soupisu PO19. Velmi dobrý stav, malba odborně vyčištěna. Rám mírně poškozen. Modelka zobrazená v tomto díle (Růženka Doležalová) se vyskytuje i na dalších obrazech Jakuba Obrovského ze 40. let 20. stolení, které jsou například ve sbírkách GVU Hodonín. Přiložen písemný posudek PhDr. Eliška Lysková. Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Provenience: Dílo pochází z pozůstalosti autora a je uvedeno v pozůstalostním soupise obrazů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 850 000 Kč.

top posouzeno znalcem
123426. U splavu
Zbývá:10 dnů, 15 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:25:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:13 000 Kč