Jan Bauch - Předjaří

Olej na kartonu, 22x36 cm. Signováno vlevo dole Jan Bauch 1968. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 49 cm

Toto expresivní dílo s působivou atmosférou je skvělou ukázkou tvorby Jana Baucha, která se vyznačuje citovým zabarvením a výraznou paletou. Dominantu kompozice tvoří tlumený odstín teplé zemité barvy, kterou autor pojednává tenké siluety stromů, střechy budov a prostorovou hloubku výjevu, kde v zástupu spatřujeme jemně modelované svahy kopců. Kompozici uzavírá volně pojednaná obloha s prosvětlující bělobou, kontrast ke které je tvořen hlubokým modrým tónem v popředí. Dílo působí na diváka neobyčejně silným dojmem a přiměje přemýšlet nad jeho významem. Jedná se o působivou ukázku domácího umění 20. století, jejíž koupi můžeme jedině doporučit.

o autorovi: 1898 - 1995

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 3 500 000 Kč.

posouzeno znalcem
123442. Předjaří
Zbývá:9 dnů, 6 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:41:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 700 Kč