Jaroslav Ronek - Vlak v zimě

Olej na plátně fixováném na kartonu, 18x22 cm. Signováno vpravo dole Ronek. Rám, sklo.

Nejdelší strana: 30 cm

Díváme se na dílo Jaroslava Ronka, stěžejním motivem jehož tvorby je zobrazení parních lokomotiv. Kompoziční pointou výjevu je zobrazení vlaku, který směruje na pravou stranu obrazové plochy a míjí okolní zimní krajinu. Barevná kompozice je založená na kontrastu valérů šedé barvy a zemitých tonů, které prosvětlují reflexy syté zelené barvy. V rukopisu sledujeme strukturu tahů štětcem, jež jsou kladeny na podložku rychlými tahy a uvádí kompozici do pohybu. Dílo vykazuje typické rysy osobitého projevu autora ve snaze pomocí dynamické kompozice zachytit letmý okamžik skutečnosti. Předložená olejomalba je typickou ukázkou tvorby Jaroslava Ronka, která se právem řadí k mistrovským dílům českého malířství 20. století.

o autorovi: 1892, Praha - 1962

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 49 000 Kč.

123401. Vlak v zimě
Zbývá:9 dnů, 5 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:00:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 900 Kč