Otakar Hůrka - Stromy u jezírka

Olej na kartonu, 26x36 cm. Signováno vlevo dole Otakar Hůrka. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 50 cm

Na tomto díle Otakar Hůrka, mistr zobrazení krajiny a tichých lesních interiérů, zachytil letní den u jezera. První plán kompozice určuje vodní plocha rybníka, na které se odráží bujné koruny stromů a jasná modrá obloha. Svěží impresionisticky pojatý výjev působí zářivým koloritem, kdy se syté zelené tóny a odstíny okru vymezují na pozadí tlumených zemitých odstínů. V souladu s barevností kompozice souzní dynamický rukopis, jenž harmonicky dovršuje letní atmosféru zobrazené scenérie. Autorovi se bezpochyby podařilo předat dojem bezprostřednosti a lehkosti, který nenechá diváka lhostejným a přiměje se pokaždé vracet k pozorovaní malby. Dílo Otakara Hůrka vřele doporučujeme sběratelské pozornosti.

o autorovi: 1889 - 1966

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 400.000 Kč.

posouzeno znalcem
123434. Stromy u jezírka
Zbývá:9 dnů, 6 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:33:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:4 100 Kč