Jaro Procházka - Pražské věže

Olej na kartonu, 46x57 cm. Signováno vlevo dole Jaro Procházka. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 70 cm

Stěžejním motivem tvorby Jaro Procházky je zobrazení Prahy, jehož vynikající ukázkou je předložená olejomalba zobrazující pohled na malostranskou stranu Karlova mostu se siluetou Pražského hradu v pozadí. Při pohledu na kompozici se ocitáme uprostřed mostu, nad kterým se otevírá jasná obloha s kupícími se mraky jemně prosvětlujícími kompozici provedou pomocí syté barevné palety. Kolorit s převahou jasných barev určuje náladu zobrazené scény. Toto kvalitní dílo Jara Procházky nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele domácí veduty.

o autorovi: 1886 - 1949
Malíř, grafik.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 200 000 Kč.

posouzeno znalcem
123431. Pražské věže
Zbývá:9 dnů, 6 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:30:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 300 Kč