Střední Evropa kolem r. 1900 - Intarzovaný skleník s květinovým dekorem amosaznými ozdobami

Výška 157 cm, šířka 76 cm, hloubka 33 cm. Skleněné police.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Pozůstalost po významném sběrateli a mecenáši umění JUDr. Ing. Jaroslavu Karáskovi

Vstupte do světa vzácného dědictví a osobnosti, která zanechala nesmazatelnou stopu v české historii 20. století. JUDr. Ing. Jaroslav Karásek, narozený 17. srpna 1900 v Opočně, žil svůj život s vášní pro umění. Jeho kariéra ve Škodových závodech, kde zastával post osobního asistenta generálního ředitele a později víceředitele, je svědectvím jeho vynikajícího profesního talentu a angažovanosti.

Jaroslav Karásek nebyl pouze úspěšným manažerem, ale také vášnivým sběratelem umění a významným mecenášem. Jeho blízké vztahy s předními osobnostmi českého umění, včetně členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar, jako byli Václav Hollar, Jiří Židlický či Karel Štika, poukazují na jeho hluboký zájem o kulturu a umění.

Rodinným přítelem Karáskových byl i Viktor Stretti, s nímž ho pojilo celoživotní přátelství, dokládané nejen korespondencí, ale i cennými dary jako jsou  grafické listy a malby. Viktor Stretti je také autorem portrétů Jaroslava Karáska a jeho ženy Zdenky Karáskové.

doporučujeme
Střední Evropa kolem r. 1900
123430. Intarzovaný skleník s květinovým dekorem amosaznými ozdobami
Zbývá:9 dnů, 6 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:29:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 900 Kč