Olej na kartonu, 50x71 cm. Signováno vpravo dole Veris. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Nejdelší strana: 82 cm
Díváme se na typickou ukázku tvorby Jaroslava Verise-Zamazala zobrazující ženský akt na poduškách. Ve středu obrazové kompozice se nachází mladá žena, která leží v uvolněné pozici a hledí na diváka zamyšleným pohledem. Její jemně modelovaná pleť se jasně vymezuje na pozadí zasazeném do hlubokých tónů smaragdové barvy a modré drapérie odhalující poprsí. Hnědé vlny vlasů lemují obličej, který prosvětluje ruměnec. Při pohledu na kompozici se ocitáme okouzleni krásou zobrazené neznámé, která přiměje diváka sledovat tenké rysy tváře a křivky její postavy. Jedná se o velice kvalitní ukázku tvorby Jaroslava Verise-Zamazala, která stabilně patří k žádaným akvizicím.
o autorovi: 1900 Vsetín - 1983 Praha
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 190 000 Kč