Nejdelší strana: 98 cm
Materiál kov, kůže. Zdobená čepel leptem, 2 kožené závěsy se lvími hlavami. Délka 98 cm. Svobodný stát Sasko, 2. pol. 19. století. Pochází z pozůstalosti německého malíře Leo Putze.
Pozn.: poškozeno.