Ester Šimerová - Martinčeková  - Zátiší

Olej na kartonu, 40x60 cm. Signováno vpravo dole EŠM. Rámováno.

Nejdelší strana: 74 cm

Díváme na olejomalbu od Ester Šimerové - Martinčekové zobrazující zátiší v imaginárním prostoru. Kompozice se skládá ze džbánu, talíře, sklenice a plodů volně aranžovaných v obrazovém prostoru provedeném pomocí citlivého rukopisu. Výjev evokuje snovou realitu, kde se jednotlivé tvary rozplývají v barevných tónech atmosféry zasazené do jemných pastelových tónů, jež prosvětluje běloba. Barevný akcent je tvořen červenou barvou, která harmonicky souzní se zemitými odstíny v pozadí. Křehká malba vyznačující se melancholickou náladou nechá diváka lhostejným. Dílo doporučujeme jako skvělou investici do moderního umění.

o autorovi: 1909 – 2005
Slovenská malířka, výtvarnice a scénografka

123410. Zátiší
Zbývá:9 dnů, 5 hodin
Konec dražby:25.09.2024 20:09:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 400 Kč