Olej na kartonu, 70x100 cm. Signováno vpravo dole Radimský. Rámováno.
Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.
Díváme se na dílo Václava Radimského, představitele domácí impresionistické krajiny. V tvorbě umělce se odráží zkušenosti ze studijní cesty do Francie, kterou absolvoval v poslední třetině 19 století. Radimského výrazně ovlivnilo dílo Claude Moneta, v jehož intencích umělec tvořil po návratu do vlasti. Pohled na krajinu se otevírá z vyvýšeného bodu, z kterého je divák uváděn do působivé atmosféry letního dne. Obrazový prostor určuje výrazná diagonála řeky, jejíž břehy lemují bujné koruny stromů. Kompozici zalité slunečným světlem dominuje sytá zelená barevnost stromů, která se odráží na neutrální vodní hladině spolu s tlumenými odstíny oblohy. Autorův dělení rukopis dynamicky modeluje přírodu a nanáší barvu jistými údery štětce. Jedná se o velice kvalitní práci domácího impresionismu, kterou doporučujeme zájmu sběratelů.
o autorovi: 1867, Kolín nad Labem - 1946, Pašince u Kolína
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 8 700 000 Kč