Karel Schadt - Sluneční svit na lesní cestě

Olej na plátně, 74x90 cm. Signováno vpravo dole K. Schadt. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 115 cm

Dílo Karla Schadta zobrazuje pohled do lesního interiéru se stezkou vinoucí se přírodou, kterou lemují vysoké vertikály subtilních stromů. Jemné linky větví jsou obklopené bujnými korunami, skrz které na kompozici proniká jasné sluneční světlo. Stojíme ve stínu a věnujeme se pozorovaní tiché, ničím nerušené přírody. Autorovi se bezpochyby podařilo zprostředkovat diváki poetiku lesa, kdy bohatou škálu zelených tonů jemně prosvětlují odstíny okru a hloubka kompozice se ztrácí v oparu letní atmosféry. Autorův rukopis je dynamický ale zároveň pečlivý, kdy světlejší listoví se jasně vymezuje na pozadí temné hmoty. Vysoká výtvarná hodnota činí z tohoto díla působivou ukázku tvorby Karla Schadta, který se řadí ke generaci následovníků žáků slaveného Julia Mařáka.

o autorovi: 1888, Příbram – 1955

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 145 000 Kč.

top posouzeno znalcem velký formát
119602. Sluneční svit na lesní cestě
Zbývá:11 dnů, 16 hodin
Konec dražby:31.07.2024 20:02:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:14 000 Kč