Ota Bubeníček - Léto ve vsi

Olej na kartonu, 25x36 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 46 cm

Na předložené malbě Oty Bubeníčka se projevuje malířův příznačný cit pro výběr přirozených krajinářských motivů a osobité zpracování založené na zřetelném rukopisu a jasné paletě. Bubeníček se zde soustředí na jakoby mimoděčné zachycení pohledu na ves zasazenou v krajině, kterou zalévá denní světlo. Výborná práce s vyjádřením dopadu světla, které dodává barvám působivý rozjasněný odstín, zanechává v divákovi pocit přímého kontaktu s intenzitou letního dne. Kompozice je pojata harmonicky jako souhra zvlněných horizontál, které doplňují driftující oblaka. V celkovém pojetí výjevu i v rukopisné technice je dobře patrná autorova zkušenost i snaha o bezprostřední zachycení krajiny. Jedná se o velmi hodnotné dílo vysoce ceněného autora.

o autorovi: 1871-1962

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 500 000 Kč.

vydraženo posouzeno znalcem
119606. Léto ve vsi
Dražba ukončena:31.07.2024 20:12:29
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč