Jaroslav Šetelík - Podvečerní Praha

Olej na plátně, 55x86 cm. Signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 104 cm

o autorovi: 1881 - 1955
Narodil se v Táboře. Studoval nejprve na UMPRUM u prof. Lišky, poté na AVU u prof. Ottenfelda. Podnikl cesty do Francie, Itálie a po západní Evropě. Ve 20. letech na pozvání nizozemské vlády vytvořil kolekci akvarelů s pohledy na 40 holandských měst. S oblibou maloval městské motivy a zvlášte pak starou Prahu. Jeho dílo je ceněno nejen v Čechách, ale rovněž v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

top posouzeno znalcem
119638. Podvečerní Praha
Zbývá:30 dnů, 22 hodin
Konec dražby:31.07.2024 20:38:00
Minimální příhoz:500 Kč
Aktuální cena:8 000 Kč