Jaroslav Šetelík - Podvečerní Praha

Olej na plátně, 55x86 cm. Signováno vpravo dole Jaroslav Šetelík. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 104 cm

Díváme se na dílo Jaroslava Šetelíka, významného představitele domácí krajinářské scény, zobrazující podvečerní Prahu. Dominantu kompozice tvoří střechy budov, kterým dominuje kostel sv. Mikuláše, za kterými se otevírá výhled na horizont. Kompozice je zasazena do melancholické atmosféry večerního ticha nořjícího diváka do zobrazeného výjevu. Scenérie se ztrácí v oparu barev s určujícími teplými tóny, jenž harmonicky doplňují modré odstíny. Popředí kompozice prosvětluje fialová a zemitá barevnost korun stromů. Jemně modelovaný rukopis svědčí o vysokém mistrovství autora, kdy jednotlivé tahy štětcem jsou pečlivě kladeny na podložku a vytváří přitažlivou strukturu. Tato velice kvalitní ukázka tvorby Jaroslava Šetelíka nesmí uniknout pozornosti milovníka a sběratele domácí krajinomalby 20. století.

o autorovi: 1881 - 1955

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 320 000 Kč

top posouzeno znalcem
119638. Podvečerní Praha
Zbývá:11 dnů, 17 hodin
Konec dražby:31.07.2024 20:38:00
Minimální příhoz:1 000 Kč
Aktuální cena:22 000 Kč