Viktor Stretti - Ostende

Detail položky

Detail položky

Olej na kartonu, 45x55 cm. Signováno vpravo dole Viktor Stretti 1921. Rám, sklo.

> Zobrazit detail položky a informace o autorovi

Stav: Rám mírně poškozen. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem. Vzadu autorský přípis: Drahému příteli Járovi: ve vzpomínkách na jeho účast na moji "jubilejní" výstavu na jaře 1953 v Mánesu a na různých jejich důsledcích, Viktor Stretti, Vánoce 1953.

Nejdelší strana: 67 cm

 

o autorovi: 1878, Plasy u Plzně - 1957, Praha
Žák UMPRUM v Praze. Poté studoval na AVU (prof. Ženíšek) a v Mnichově na malířské škole prof. C. Marra. Navštěvoval rovněž ateliér grafické školy Petra Halma. Miloval Prahu, kterou často ztvárňoval ve svých dílech. Byl mistrem zejména leptu a litografie, maloval podobizny (T.G.M., E. Beneš), zátiší, žánry i pohledy na města. Na svých zahraničních cestách často maloval mořské pobřeží (pláže v Ostende,...). Tvořil také ex libris, ročenky a vánoční přání. Vytvořil také několik plastik (plaketa gen. Pellé). Vystavoval hojně u nás i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 160 000 Kč

vydraženo top posouzeno znalcem
120103. Ostende
Dražba ukončena:07.08.2024 20:17:36
Vyvolávací cena:5 000 Kč
vydraženo za:50 000 Kč
Chcete prodat obraz od stejného autora?

> Zobrazit informaci jak prodat obraz v aukci

ČástkaPřihozenoPřihodil
50 000 Kč limit (07.08.2024 20:14:35) 1083
49 000 Kč 07.08.2024 20:14:36 1076
48 000 Kč 07.08.2024 20:11:36 1083
47 000 Kč 07.08.2024 20:10:44 1076
46 000 Kč limit (07.08.2024 20:08:20) 1083
46 000 Kč 07.08.2024 20:08:21 6946
45 000 Kč limit (07.08.2024 20:07:45) 1083
44 000 Kč 07.08.2024 20:06:42 1076
43 000 Kč limit (07.08.2024 20:06:33) 1083
43 000 Kč 07.08.2024 20:06:34 1076
42 000 Kč limit (07.08.2024 20:04:18) 1083
41 000 Kč 07.08.2024 20:03:53 6946
40 000 Kč limit (07.08.2024 20:03:42) 1083
40 000 Kč 07.08.2024 20:03:43 6946
39 000 Kč limit (07.08.2024 20:02:50) 1083
38 000 Kč 07.08.2024 20:02:28 1076
37 000 Kč 07.08.2024 19:32:55 6946
36 000 Kč 07.08.2024 19:30:46 724
35 000 Kč limit (07.08.2024 17:44:26) 1623
34 000 Kč 07.08.2024 17:44:27 6946
33 000 Kč limit (07.08.2024 12:00:13) 1623
32 000 Kč 07.08.2024 12:00:14 724
31 000 Kč limit (07.08.2024 7:27:20) 1623
30 000 Kč 06.08.2024 22:48:31 14918
29 000 Kč limit (06.08.2024 22:48:30) 1623
28 000 Kč limit (06.08.2024 22:48:24) 1623
27 000 Kč limit (06.08.2024 22:48:23) 14918
25 000 Kč limit (06.08.2024 16:40:51) 1623
24 000 Kč 06.08.2024 16:40:52 14918
23 000 Kč limit (17.07.2024 18:28:51) 1623
22 000 Kč 11.07.2024 23:24:24 36
21 000 Kč 11.07.2024 13:52:29 2216
20 000 Kč limit (11.07.2024 7:59:14) 1623
20 000 Kč limit (11.07.2024 7:59:15) 2216
17 000 Kč limit (11.07.2024 7:38:41) 1623
16 000 Kč 11.07.2024 6:20:59 2216
15 000 Kč limit (11.07.2024 6:20:43) 1623
15 000 Kč limit (11.07.2024 6:20:44) 2216
11 000 Kč limit (11.07.2024 6:20:17) 1623
10 000 Kč 11.07.2024 6:20:18 2216
9 500 Kč limit (10.07.2024 20:59:09) 1623
9 000 Kč 10.07.2024 20:59:10 1101
8 500 Kč limit (10.07.2024 10:06:43) 1623
8 000 Kč limit (10.07.2024 10:06:42) 1083
7 500 Kč limit (10.07.2024 9:32:33) 1083
7 000 Kč 10.07.2024 9:32:34 831
6 500 Kč limit (09.07.2024 23:31:38) 1083
6 000 Kč 09.07.2024 23:31:39 318
5 500 Kč limit (09.07.2024 23:28:04) 1083
5 000 Kč 09.07.2024 19:06:45 11279