Výška 69cm, lipové dřevo zlacené, původní stav.
Pozn.: Zlacení a ciferník mírně poškozeny. Podle ústní tradice původně z majetku Emmy Destinové. Stroj zkontrolován hodinářen, vše původní a v chodu.Vyrobeno před rokem 1800. Hodinář doporučuje vyčištění.