značeno Franz Xaveri Schaschl in Ferlach - Křesadlová tereziánská kulovnice, vzácný model

Délka 106 cm. Zdobená pažba, celoželezný vytěrák, klapkové hledí.

Puška byla nazývána štuc z německého Stutz, což je označení pro krátkou kulovnici vojenskou i loveckou, vždy s drážkovou hlavní celkové délky do 700 mm, většinou se spouští s napínáčkem. Signováno Franz Xaveri Schaschl in Ferlach. Bratři Schaschlové původem z belgického Lutychu se na pozvání císaře Ferdinanda I. usadili ve Ferlachu a založili výrobu zbraní. Kromě pušek pro rakouskou armádu vyráběli i zbraně lovecké, které prodávali do celého světa. Rakousko kolem r. 1750.

Mimořádná příležitost pro milovníky a sběratele zbraní.

top
značeno Franz Xaveri Schaschl in Ferlach
130537. Křesadlová tereziánská kulovnice, vzácný model
Zbývá:12 dnů, 19 hodin
Konec dražby:11.12.2024 21:21:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč