Olej na plátně, 90x75 cm. Nesignováno. Vzadu přípis J. Janůjová. Olištováno.
Nejdelší strana: 92 cm
o autorovi: 1948
Malířka, grafička. Studovala na Střední odborné škole výtvarné na Hollarově náměstí v Praze a na AVU v Praze u prof. A. Fišárka. Ve své tvorbě nejprve zobrazovala motivy figurální, později se zaměřila na zátiší. Inspirovala se také hudbou, zejména B. Martinů. Používá olej a temperu, v grafice barevný dřevoryt. Je členkou Sdružení pražských umělců.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 6 000 Kč