Oleje na plátně, oba 85x73 cm, oba signovány vpravo dole W. Gowitsch 1859, nerámováno. 1821-1875 Žák AVU (1835–1845). Učil se u profesorů Václava Mánesa, Christiana Rubena a Františka Tkadlíka. Pozn.: Malby mírně poškozeny.