Signováno nečitelně - Romantická krajina s mlýny

Olej na plátně, 18x28 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Předložená olejomalba zobrazuje pohled na krajinu s nízkým horizontem, nad kterou se otevírá vysoká obloha s kupícími se mraky. První plán vyplňuje vodní plocha s odrážejícími se odstíny scenerie a siluetou města v pozadí. Ve středu kompozice vidíme plachetnici, na břehu po její pravé straně spatřujeme větrný mlýn a další lodě. Barevnost scenérie je zasazená do jemných zdrženlivých tónů, kde se výrazně vymezují teplé odstíny okru s výraznými reflexy modré barvy. Dílo evokuje vzpomínky na slavnou tradici holandské krajinomalby, kdy na vodní ploše krajiny s nízkým horizontem se houpou plachetnice a kompozici uzavírá zatažené nebe. Po určení autorství zcela jistě stoupne hodnota tohoto vysoce kvalitního díla.

Nejdelší strana: 42 cm

Signováno nečitelně
125176. Romantická krajina s mlýny
Dražba ukončena:30.10.2024 21:34:58
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:4 100 Kč