Olej na plátně, 18x28 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Předložená olejomalba zobrazuje pohled na krajinu s nízkým horizontem, nad kterou se otevírá vysoká obloha s kupícími se mraky. První plán vyplňuje vodní plocha s odrážejícími se odstíny scenerie a siluetou města v pozadí. Ve středu kompozice vidíme plachetnici, na břehu po její pravé straně spatřujeme větrný mlýn a další lodě. Barevnost scenérie je zasazená do jemných zdrženlivých tónů, kde se výrazně vymezují teplé odstíny okru s výraznými reflexy modré barvy. Dílo evokuje vzpomínky na slavnou tradici holandské krajinomalby, kdy na vodní ploše krajiny s nízkým horizontem se houpou plachetnice a kompozici uzavírá zatažené nebe. Po určení autorství zcela jistě stoupne hodnota tohoto vysoce kvalitního díla.
Nejdelší strana: 42 cm