Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x27 cm. Nesignováno. Rámováno.
Pozn.: Vzadu přípis ověření pravosti od rodiny autora. Dílo pochází z pozůstalosti spisovatele Františka Kožíka.
Nejdelší strana: 39 cm
o autorovi: 1847 – 1923
Malíř, kreslíř. Studoval vídeňskou AVU, obor historické malířství u prof. K. Wurzingera. Vytvořil velké množství ilustrací, včetně učebnic. Živil se výukou kreslení a malování v rakouských šlechtických rodinách, rovněž restaurátorstvím a kopiemi starých mistrů pro své zaměstnavatele.