Karel Žádník - Za starým domem

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 35x27 cm. Nesignováno. Rámováno.

Pozn.: Vzadu přípis ověření pravosti od rodiny autora. Dílo pochází z pozůstalosti spisovatele Františka Kožíka.

Nejdelší strana: 39 cm

o autorovi: 1847 – 1923
Malíř, kreslíř. Studoval vídeňskou AVU, obor historické malířství u prof. K. Wurzingera. Vytvořil velké množství ilustrací, včetně učebnic. Živil se výukou kreslení a malování v rakouských šlechtických rodinách, rovněž restaurátorstvím a kopiemi starých mistrů pro své zaměstnavatele.

128317. Za starým domem
Dražba ukončena:10.11.2024 21:00:49
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 000 Kč