Akryl na sololitu, 120x60 cm. Signováno vpravo dole I. Dostál 2001. Rámováno.
o autorovi: 1957
Malíř, grafik. Studoval na Pedagogické fakultě v Ostravě český jazyk a výtvarnou výchovu (malbu a grafiku v ateliéru doc. Jelínka) V malbě vytváří abstraktně laděné krajiny a zátiší, zabývá se užitou a počítačovou grafikou, částečně také keramikou. Jako grafik spolupracoval s ČT Ostrava. Pracuje také pedagogicky, organizuje soutěže a výstavy mladých. Vede výtvarnou galerii v Orlové. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha sbírkách doma (zvláště na Ostravsku) a i v zahraničí.