F.V. Mokrý - Jaro

Olej na plátně, 45x50 cm. Signováno vpravo dole Frant.Mokrý. Rám.

Pozn.: Malba mírně poškozena.

o autorovi: 1892-1975
Malíř, grafik, pedagog, redaktor a teoretik. Studoval na SUPŠ v Praze u profesorů Dítěte, Hofbauera a Preislera, poté pokračoval u Preislera na AVU v Praze. Byl velmi činný umělecky i společensky, mnoho času věnoval spolkové činnosti (např. Umělecká beseda, pražský Aleš a další). Studijně procestoval jižní i severní Evropu i pařížské ateliéry. Důležitá je jeho pedagogická činnost na uměleckých školách. Z jeho díla je ceněna především jeho předválečná tvorba – jako krajinář a figuralista byl ve 20. letech představitelem neoklasicistní malby
Nejvyšší dosažená cena v aukci: 37 000 Kč.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 37 000 Kč.

300885. Jaro
Dražba ukončena:17.09.2019 20:26:33
Vyvolávací cena:900 Kč
vydraženo za:1 600 Kč