.. - Biblia Sacra - Vulgatae Editionis

Kniha, 23x15 cm. Tituní mědirytina zobrazující Mojžíše. Vydáno v Benátkách roku 1757. Psáno latinsky.

Toto specifické vydání, vydané v Benátkách, pravděpodobně následovalo typické uspořádání katolických biblí z 18. století s rozsáhlým komentářem a okrajovými poznámkami pro teologické studium. Benátky byly v tomto období významným centrem pro tisk náboženských textů a vydání Vulgáty z tohoto města byla vysoce ceněna pro svou kvalitu a přesnost.

Takové vydání je cenné nejen pro svůj náboženský význam, ale také pro svůj historický význam jako odraz doktrinální kontinuity katolické církve a role Benátek jako nakladatelského centra v 18. století. Kopie této edice můžete potenciálně najít ve sbírkách vzácných knih nebo významných univerzitních knihovnách.

Pozn.: Hřbet poškozen.

..
127331. Biblia Sacra - Vulgatae Editionis
Dražba ukončena:21.11.2024 20:04:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 200 Kč