Olej na kartonu, 41x52 cm, signováno vpravo dole Nemastil, rám. 1879, Zásmuky - 1942 Vzdělával se u umělců Vacátka a Šetelíka. Byl převážně krajinářem. Motivy čerpal nejraději v okolí Volyně.