Akryl na plátně, 70x50 cm. Signováno vzadu Adelle. Nerámováno.
Nejdelší strana: 70 cm
o autorovi: Vystupuji pod jménem ADELLE. Důležitým momentem mé tvorby byla výstava Memento for the Teeth, která otevřela témata a vizuální jazyk, s nimiž pracuji dodnes. Právě zde se poprvé naplno propojila tělesnost, intimita a emocionalita, které jsou pro mou práci zásadní, a výstava se stala přirozeným začátkem další, soustředěnější etapy mé tvorby.
Maluji od dětství. Malba je pro mě způsob, jak pracovat s tělem, pamětí a osobní zkušeností. Obraz nevzniká jako ilustrace příběhu, ale jako stopa fyzická i emocionální. Vycházím z prožitků, které nebyly vždy bezpečné nebo příjemné. Zkušenost se sexuálním zneužíváním i období hospitalizace se do mé práce promítají nepřímo, skrze napětí, fragmentaci, přetlak a vyhrocenou tělesnost.
Dlouhodobě se věnuji tématům těla, nahoty, sexuality, dotyku a intimity. Zajímá mě trauma a zranitelnost, ale také touha, přitažlivost a extravagance jako způsob přežití i vzdoru. V obrazech pracuji s přebytkem, teatrálností a neklidem, s hranicí mezi křehkostí a syrovostí, mezi něhou a násilím.
Studuji dějiny umění na Univerzitě Karlově, což ovlivňuje můj cit pro obraz, kompozici i vztah k figurální tradici. Pocházím z Moravy. Moje obrazy dnes žijí u lidí napříč Českou republikou, v osobním prostoru, kde mohou fungovat jako intimní, dlouhodobý vztah.