Ondřej Zahradníček - V síti

Olej na plátně, 51x60 cm. Signováno vpravo dole O. Zahradníček 2022. Rámováno.

Pozn.: Humorné pojetí Ondřeje Zahradníčka představuje žánrovou scénu inspirovanou 19. stoletím. Autor ji uchopuje s lehkou nadsázkou a jemnou satirou současnosti. Dvě poetické postavy zachycené v západu slunce jsou ponořené do mobilní komunikace a nevnímají okamžik kolem sebe — podobně jako mnozí z nás dnes.

Nejdelší strana: 72 cm

o autorovi: 1963
malíř · ilustrátor · portrétista · designér · restaurátor · pedagog

Web: www.ondrej-zahradnicek.cz

Ondřej Zahradníček se již více než čtyři desetiletí věnuje profesionální výtvarné tvorbě. Ilustroval více než 40 knižních titulů pro děti i dospělé a spolupracoval s řadou významných organizací a firem (např. Nestlé, Playboy, Škoda Auto, Pompo, Nadace AGEL, Loutky v nemocnici). Pro město Unhošť vytvořil městský znak a podílel se na realizaci naučné stezky sv. Huberta.

Byl autorem výtvarného pojetí projektu Český kód a členem Evropského kulturního klubu, který založil prezident Václav Havel.

Jeho malířská práce zahrnuje figurální tvorbu, portrét, symbolické kompozice i volné cykly, v nichž propojuje historii s moderním výrazem. Charakteristická je pro něj precizní kresba, práce s anatomií, psychologií postav a hravé užití nadsázky. Zahradníček se dlouhodobě věnuje i tvorbě uměleckých kopií starých mistrů (např. Vermeer van Delft, Caravaggio) a příležitostným restaurátorským činnostem.

Několik let působí v oblasti pedagogiky: připravuje mladé studenty na výtvarné školy, vyučuje tradiční řemeslné postupy a věnuje se také speciální pedagogické práci s dětmi se zdravotním omezením a se seniory.

Za dobu své kariéry uskutečnil přes 130 samostatných i kolektivních výstav v České republice i v zahraničí. Jeho tvorba se vyznačuje otevřeností k novým tématům a technikám, důrazem na symboliku a vnitřní identitu a osobním krédem postaveným na lásce, humoru, paradoxu a odvaze k proměně.

top
154188. V síti
Zbývá:27 dnů, 18 hodin
Konec dražby:26.02.2026 20:06:00
Vyvolávací cena:5 000 Kč