Olej na plátně, 90x75 cm. Signováno vpravo dole P.Hejný 2010. Rámováno.
Nejdelší strana: 93 cm
Obraz “Deštníkový kluk”je charakteristický Hejnýho unikátním stylem, který mísí abstrakci se surrealistickými motivy a často připomíná mechanické nebo architektonické prvky. Dílo využívá hru světla a stínu k vytvoření iluze trojrozměrného prostoru a komplexní struktury.
o autorovi: 1956
Narodil se v rodině akademického sochaře Miloslava Hejného a sochařky a spisovatelky Olgy Hejné. Od dětství se pod vedením otce věnoval kresbě a plastice, vystavoval samostatně i kolektivně a jeho výtvarné práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Studoval na pražské konzervatoři a AMU violoncello a gambu. Je laureátem soutěží Concertino Praga a Pražského jara. Působil v předních komorních souborech (např. Pražští madrigalisté, Stamicovo kvarteto), věnuje se staré i moderní hudbě a má rozsáhlou nahrávací činnost.
https://www.petrhejny.cz/obrazy.html