Olej na kartonu, 35x50 cm, signováno vpravo dole Zd. Nemastil, rám, zaskleno. 1879, Zásmuky - 1942 Vzdělával se u umělců Vacátka a Šetelíka. Byl převážně krajinářem. Motivy čerpal nejraději v okolí Volyně. Pozn.: Rám mírně poškozen.