Nejdelší strana: 60 cm
Kombinovaná technika, 51x35 cm. Signováno vlevo dole M. Truksa 41. Rámováno.
Stav: Rám poškozen.
o autorovi: 1918 - ?
Malíř, grafik. Studoval na ČVUT v Praze u C. Boudy a na VŠUP speciální školu pro užitou malbu a výtvarnou práci ve skle u J. Holečka. Specializoval se na knižní grafiku a ilustraci, ve volné tvorbě se zabýval především malbou. Byl členem Skupiny M57.