Jan Lukas - Děti

Fotografie, 15x13 cm. Vzadu razítko Foto Jan Lukas. Nerámováno.

Pozn.: Fotografie mimo tiskovou plochu mírně poškozena.

o autorovi: 1915 – 2006
Fotograf. Absolvoval jednoroční grafickou školu ve Vídni. Fotografii se věnoval od 12 let, od r. 1932 byl členem KFA v Nekázance. Ve 30. letech pracoval jako kameraman propagačních filmů firmy Baťa a zároveň se věnoval reportážní fotografii. Své snímky publikoval v mnoha českých i německých časopisech, tvořil i obrazové publikace, většinou v cizojazyčných verzích. Od r. 1966 žil v New Yorku. Spolu s V. Jírů a K. Hájkem patří k zakladatelské generaci českých fotoreportérů tzv. magazinové fotografie. Byl členem Umělecké besedy. Jeho práce jsou zastoupeny v mnoha českých a amerických muzeích a galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 21 000 Kč.

Jan Lukas
84435. Děti
Dražba ukončena:13.10.2022 21:03:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 12.10.2022 18:57:33 10418