Jan Grimm - Rozhovor

Olej na kartonu, 53x63 cm. Signováno dole uprostřed Jan Grimm 83. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 67 cm

Figurativní motivy patří k stěžejním tématům tvorby Jana Grimma. Divákova pozornost je soustředěna na postavy dvou žen, které stojí zaneprázdněné konverzací, v jejích pozadí se nachází prázdné židle. Obličeje zobrazených postav jsou zbavené portrétních rys a tím je zanechaná anonymita zobrazených postav. Obrazový prostor je zasázen do jemných odstínů fialové barvy, které jsou komponovány plošně a podporují tajuplnou atmosféru zobrazené scenérie. Dílo vykazuje skutečně vysokou výtvarnou hodnotu a je kvalitním zástupcem české výtvarné scény druhé poloviny 20. století.

o autorovi: 1943-2012
Významný český malíř, galerista a propagátor Máchovských tradic. Studoval na AVU u F. Jiroudka. Byl představitelem českého expresionismu. Jako majitel Salva Guardy v Litoměřicích často maloval prostředí restaurací, servírky a lidi v pohybu. Jeho figury jsou mírně deformované, odcizené jako vše za socialismu. Vytvořil mimo jiné mozaiku ve vestibulu stanice metra Skalka.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 34 000 Kč

114272. Rozhovor
Dražba ukončena:25.04.2024 20:52:58
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:7 000 Kč