Olej na plátně, 20x36 cm. Signováno vlevo nahoře Arnošt Pokorný. Rámováno.
Nejdelší strana: 42 cm
o autorovi: 1911 - ?
Malíř. Studoval na AVU v Praze u J. Hönicha, O. Nejedlého a F. Thieleho. Věnoval se malířské tvorbě, působil v Brně. V r. 1930 se zúčastnil zlínského Salonu mladých.