Alois Vrtiška - Baarová

Nejdelší strana: 58 cm

Reliéf, patinovaná sádra, 47x35 cm. Signováno vpravo dole A. Vrtiška 1942. Pozn.: Mírně poškozeno.

o autorovi: 1896 – 1971
Sochař, šperkař, pedagog. Studoval na UMPRUM v Praze, podnikl studijní cesty do Francie a Itálie. Byl legionářem, vrátil se v r. 1920, což zásadně ovlivnilo jeho tvorbu (pomníky padlých, podobizny, reliéfy). Zhotovil četné sportovní ceny. Pracoval také v oboru šperkařství jako designér, modelér a cizelér. Působil jako pedagog na Odborné škole šperkařské v Turnově. Vystavoval se Sdružením západočeských výtvarných umělců.

85739. Baarová
Dražba ukončena:16.11.2022 21:50:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 16.11.2022 20:31:34 724