Bronz a mramor, výška s podstavcem: 40 cm. Signováno Adele Paasch, fec. Vzadu značeno Akt Gessellsch V.H. Gladenbeck and sohn.
Pozn.: Výjimečné, raritní galerijní dílo s precizním cizelováním bronzové busty, odlišující se od ostatních bust sochařů velmi náročným provedením včetně ztvárnění,,otevřených" očí, jež mají působit jako trvale ,,živoucí" dílo.
Jednoznačně autorský originál, zkratka ,,fec" za signaturou
potvrzuje, že dílo bylo vytvořeno rukou autorky, nejde o pozdější odlitek!
Bronz na vyleštěném mramorovém podstavci o celkové výšce 4,5 cm, sig. z boku: Adele Paasch, fec., dále vzadu označeno jednou z nejvýznamnějších německých sléváren: AKT GESSETLSCH v. H.GLADENBECK & SOHN.
Slévárna Artien - Gessellschaft Gladenbeck byla otevřena v r. 1851 v Berlíně v Německu, pod vedením jejího zakladatele Carla Gustava
Hermanna Gladenbecka.
Působila do r. L926, odlila mnoho znejznámějších bronzů
vytvořených německými umělci ve 2. pol. 19.stol. a zač. 20. století. DÍky preciznosti a schopnosti odlít i velmi velké bronzové plastiky získala zakázku mimo jiné i na Confederate Memorial památník na Aarlingtonském národním hřbitově v USA.
o autorovi: 1867 - 1937
Narodila se v německém Barmenu. Sochařka a medailérka, jedna z nejvýznamějších německých sochařek konce 19. stol. uváděná ve všech významných světových slovnících umělců, např. Benezit, díl 8, str.72 a Thieme - Becker, díl 26, str. 112.