Zdeněk Hajný - Krajina introvertů

Litografie, 11x14 cm. Signováno tužkou vpravo dole Zd. Hajný 86. Pasparta, sklo.

Nejdelší strana: 30 cm

o autorovi: 1942 – 2014
Malíř, autodidakt. Studoval VŠZ v Brně, pak FF UK v Praze obor psychologie. Do r. 1983 přednášel psychologii a estetiku, pak ve svobodném povolání. Kromě malířství se zabýval psychologickou problematikou tvořivosti a transpersonálních jevů v umění. V r. 1994 otevřel duchovně orientovanou galerii Cesty ke světlu. Patří mezi představitele imaginativního proudu v českém malířství. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách UVM Vsetín, ČT Praha a v několika zahraničních galeriích.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč

Zdeněk Hajný
99868. Krajina introvertů
Dražba ukončena:30.07.2023 21:40:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč limit (28.07.2023 17:44:18) 6426
500 Kč 19.07.2023 21:29:30 659