středoevropský malíř kolem roku 1900 - Půlakt v krajině

Olej na plátně, 95x63 cm. Nesignováno. Rámováno.

Nejdelší strana: 110 cm

Kultivovaná malba ženského aktu s klidnou atmosférou a klasicizujícími podtóny středoevropské provenience pochází z díla kvalitní umělecké osobnosti. Obraz je komponován do vyvážené kompozice, kdy ušlechtilé tělo ženy, která ve volné přírodě působí jako éterická bohyně, poodhaluje bílá draperie. Detail letmého dotyku jejího chodidla s hladinou připomene křehkou finesu akademické malby. Estetickému vyznění přispívá celkové ladění palety do nekřiklavých přírodních odstínů a průzračná azurová barva nebe. Malba je zpracována hladkým přesvědčivým rukopisem, který výborně souzní se zvoleným námětem. Obraz je velmi kvalitní ukázkou evropského malířství, které navazovalo na dědictví klasicizující estetiky.

středoevropský malíř kolem roku 1900
128568. Půlakt v krajině
Zbývá:5 dnů, 12 hodin
Konec dražby:27.11.2024 21:05:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 100 Kč

3 100 Kč 03.11.2024 10:27:31 2114
3 000 Kč 01.11.2024 8:42:40 8620