Olej na plátně, 95x63 cm. Nesignováno. Rámováno.
Nejdelší strana: 110 cm
Kultivovaná malba ženského aktu s klidnou atmosférou a klasicizujícími podtóny středoevropské provenience pochází z díla kvalitní umělecké osobnosti. Obraz je komponován do vyvážené kompozice, kdy ušlechtilé tělo ženy, která ve volné přírodě působí jako éterická bohyně, poodhaluje bílá draperie. Detail letmého dotyku jejího chodidla s hladinou připomene křehkou finesu akademické malby. Estetickému vyznění přispívá celkové ladění palety do nekřiklavých přírodních odstínů a průzračná azurová barva nebe. Malba je zpracována hladkým přesvědčivým rukopisem, který výborně souzní se zvoleným námětem. Obraz je velmi kvalitní ukázkou evropského malířství, které navazovalo na dědictví klasicizující estetiky.