Akvarel, 20x28 cm. Signováno vpravo dole Fornerod 94. Rám, pasparta, sklo.
o autorovi: 1877 - 1953
Švýcarský malíř.
Studoval na Ecole des Beaux-Arts u. Académie Julian, Paříž, u. A. Jules Lefebvre a Tony Robert - Fleury. Fernerod se věnoval především žánrovým scénám, portrétům, zátiším a krajinám. Ve dvacátých letech byl v Paříži ovlivněn Picassem a Vlaminckem. Díla tohoto období mají kubistické tendence.
Díla jsou ve sbírkách muzeí v Paříži (Musee d`Art Modern), Lausanne, Montpellier, Glasgow a Tokiu.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 572 850,-Kč.