Ondřej Vorel - Gotika I

Olej na sololitu, 79x49 cm. Signováno vlevo dole Vorel 1993. Rámováno.

o autorovi: 1953
Malíř, grafik, kreslíř, pedagog, teoretik. Studoval na PedF v Ostravě český jazyk a výtvarnou výchovu, na FF UP v Olomouci obor teorie a dějiny umění. Od r. 2000 byl vedoucím Katedry výtvarné výchovy na PedF Ostravské univerzity. Ve volné tvorbě se věnuje malbě a kresbě. Tvoří imaginativní obrazy temné barevnosti, užívá metafor a symbolů. Tematické okruhy zpracovává v cyklech. Zabývá se též užitou grafikou, knižními obálkami a grafikou publikací, spolupracuje na architektonickém řešení interiérů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 70 000 Kč.

Ondřej Vorel
66932. Gotika I
Dražba ukončena:03.10.2021 21:11:53
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 03.10.2021 21:06:53 8982