Olej na sololitu, 79x49 cm. Signováno vlevo dole Vorel 1993. Rámováno.
o autorovi: 1953
Malíř, grafik, kreslíř, pedagog, teoretik. Studoval na PedF v Ostravě český jazyk a výtvarnou výchovu, na FF UP v Olomouci obor teorie a dějiny umění. Od r. 2000 byl vedoucím Katedry výtvarné výchovy na PedF Ostravské univerzity. Ve volné tvorbě se věnuje malbě a kresbě. Tvoří imaginativní obrazy temné barevnosti, užívá metafor a symbolů. Tematické okruhy zpracovává v cyklech. Zabývá se též užitou grafikou, knižními obálkami a grafikou publikací, spolupracuje na architektonickém řešení interiérů.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 70 000 Kč.