Olej na plátně, 60x45 cm, nesignováno, rám.
1875, Bohušovice u Terezína - 1941, Praha
V Praze byla studentkou umělců Jansy, Kalvody a V. Strettiho. V Paříži se poté učila u Charlese Guérina. Pět let žila ve španělském Madridu odkud si přivezla mnoho krajinářských obrazů a grafik. Věnovala se také malbě zátiší.
Pozn.: Restaurováno. Vzadu pozůstalostní štítek.