Max Švabinský - Konvolut 2 litografií - Květiny a Po koupeli

Litografie, 22x15 cm a 39x30 cm. Signovány vpravo dole tužkou M. Švabinský. 1x rám, pasparta, sklo, 1x pasparta, sklo.

o autorovi: 1873, Kroměříž - 1962, Praha

Studoval AVU (1891-1898) u profesorů M. Pirnera, J. Mařáka a E. Karla. Od roku 1891 byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes. Malíř a grafik, profesor AVU (1910-1939). Po svém jmenování do funkce profesora založil na AVU grafickou speciálku, kterou vedl do roku 1927. V jeho malířské tvorbě převažovaly figurální náměty a portréty, zejména portréty z rodinného prostředí a vyobrazení významných osobností veřejného i uměleckého života. V grafické tvorbě se proslavil svými dřevoryty a litografiemi. Jeho díla získala mnoho ocenění u nás i po celém světě (např.: 1904 zlatá medaile na světové výstavě v Saint Louis, 1945 jmenován Národním umělcem).

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 900 000 Kč.

151699. Konvolut 2 litografií - Květiny a Po koupeli
Dražba ukončena:28.12.2025 20:44:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 500 Kč