Jindřich Novák - Zanikání

Olej na plátně, 66x50 cm. Monogramováno vpravo dole J. N. 79. Rámováno.

Nejdelší strana: 72 cm

o autorovi: 1923 – 2011

Kreslíř, grafik. Studoval na soukromé Rotterově Škole propagační grafiky. Byl členem skupiny Štursa. Zabýval se volnou i užitou grafikou, exlibris, ilustrací, kresbou a malbou. Za svá exlibris v kombinovaných grafických technikách obdržel čestná uznání. Spolupracoval jako ilustrátor s nakladatelstvími dětské literatury (Albatros, Mladé letá, Artie). Byl autorem četných důmyslných vystřihovánek. Jeho práce jsou ve sbírkách GHMP, Národního muzea v Praze, Galerie exlibris v Chrudimi a v zahraničních muzeích (Jugoslávie, Itálie).

Jindřich Novák
111510. Zanikání
Zbývá:4 dnů, 7 hodin
Konec dražby:29.02.2024 20:19:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 900 Kč