Litografie, 26x51 cm. Signováno tužkou vpravo dole J. Novák 1970. Volný list.
Nejdelší strana: 59 cm
o autorovi: 1923 – 2011
Kreslíř, grafik. Studoval na soukromé Rotterově Škole propagační grafiky. Byl členem skupiny Štursa. Zabýval se volnou i užitou grafikou, exlibris, ilustrací, kresbou a malbou. Za svá exlibris v kombinovaných grafických technikách obdržel čestná uznání. Spolupracoval jako ilustrátor s nakladatelstvími dětské literatury (Albatros, Mladé letá, Artie). Byl autorem četných důmyslných vystřihovánek. Jeho práce jsou ve sbírkách GHMP, Národního muzea v Praze, Galerie exlibris v Chrudimi a v zahraničních muzeích (Jugoslávie, Itálie).