Jindřich Novák - Hop

Litografie, 26x51 cm. Signováno tužkou vpravo dole J. Novák 1970. Volný list.

Nejdelší strana: 59 cm

o autorovi: 1923 – 2011

Kreslíř, grafik. Studoval na soukromé Rotterově Škole propagační grafiky. Byl členem skupiny Štursa. Zabýval se volnou i užitou grafikou, exlibris, ilustrací, kresbou a malbou. Za svá exlibris v kombinovaných grafických technikách obdržel čestná uznání. Spolupracoval jako ilustrátor s nakladatelstvími dětské literatury (Albatros, Mladé letá, Artie). Byl autorem četných důmyslných vystřihovánek. Jeho práce jsou ve sbírkách GHMP, Národního muzea v Praze, Galerie exlibris v Chrudimi a v zahraničních muzeích (Jugoslávie, Itálie).

Jindřich Novák
98956. Hop
Dražba ukončena:16.07.2023 21:01:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:600 Kč

600 Kč 16.07.2023 20:48:27 10954
500 Kč 16.07.2023 18:19:16 13222