Janoko - Volavka v jezeře

Akryl na desce, 110x90 cm. Signováno vpravo dole Janoko.cz 2023. Nerámováno.

Nejdelší strana: 110 cm

Předložený obraz malířky známé jako Janoko představuje divákovi lyrickou malbu s motivem volavky na jezeře. Obraz okamžitě zapůsobí jemnou emocionální atmosférou, která pramení ze zobrazeného námětu i jeho zpracování. Perfektně vystižené tělo volavky se pohybuje v částečně neurčitém prostoru navozujícím dojem vidiny či snu, který se autorce při tvorbě díla vyjevoval. Nenásilná tenze mezi odkazem na skutečnost a odpoutáním se od ní je krásně vyjádřena i výtvarnými prostředky. Janoko na obraze vyvážila nevyzývavé odstíny hnědí, okrů a modří, které se vzájemně doplňují a vyvolávají zdání ponoru do hloubi malířčina vnitřního prožitku. Z obrazu dýchá vztah k přírodě i snaha o autentičnost intuitivního přístupu k tvorbě. Jde o kvalitní dílo pozoruhodné současné autorky tvořící v Olomouci s vysokým sběratelským potenciálem.

velký formát doporučujeme
Janoko
128706. Volavka v jezeře
Zbývá:6 dnů, 17 hodin
Konec dražby:28.11.2024 20:02:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 400 Kč