Akvarel, 25x33 cm, signováno vpravo dole Hoser 09, rám, zaskleno.
1885, Kralupy nad Vltavou
Žák UMPRUM v Praze (1904-1909). Poté studia na AVU (1909-1911; prof. Rudolf von Ottenfeld). Roku 1912 pobýval v Mnichově. Vystavoval zejména na našem území.