František Daněk Sedláček - Prosluněný les

Olej na plátně, 60x78 cm. Signováno vlevo dole Daněk-Sedláček. Rám, sklo.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem.

Nejdelší strana: 95 cm

Nabízenou malbu Františka D. Sedláčka lze jednoznačně zařadit mezi vysoce kvalitní ukázky autorovy krajinářské tvorby. Sedláček se zde věnoval zachycení pohledu do smrkového lesa velmi atraktivní přesvědčivou technikou. Perfektně vyjádřil měkkost lesní půdy i pevnost štíhlých kmenů, na kterých se odráží světlo pronikající skrz koruny. Prací s barvou a světlem Sedláček dosáhl vystižení hlubokého prostoru uvnitř přírody. Částečně skvrnitý čitelný rukopis vtiskává obrazu živou přitažlivost a ponechává divákovi možnost vcítit se do autorova prožitku z krajiny. Sedláček se zde projevuje jako autor, který disponoval výbornou schopností odpozorovat podstatu přírody a reagovat na její uklidňující ráz. Jedná se o hodnotné dílo malíře, jehož krajinářské práce jsou na trhu s uměním velmi oblíbeny.

o autorovi: 1892, Praha - 1974, Praha

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 45 000 Kč

posouzeno znalcem
František Daněk Sedláček
128512. Prosluněný les
Zbývá:5 dnů, 16 hodin
Konec dražby:27.11.2024 20:09:00
Minimální příhoz:100 Kč
Aktuální cena:3 600 Kč